כולנו רקמה אנושית אחת

נגיף הקורונה גבה את חייהם של למעלה מ4,500 איש ואישה בישראל. בשבועות האחרונים, הקימה תנועת דרור ישראל ביחד עם בית התוכנה "דרורסופט" את האתר החברתי "רקמה אנושית" שיאפשר לכבד ולזכור את הנפטרים ולספר את סיפורם הייחודי. באתר שמות וסיפורים של נפטרי הקורונה – יהודים וערבים, חילונים, דתיים וחרדים – כל אחד מהם עולם ומלואו. כשהסיפורים הופכים לסטטיסטיקה, אנחנו מבקשים לעצור, להתעכב על הסיפורים שמאחורי המספרים. ניתן להוסיף סיפורים באופן עצמאי ולשתף את הזיכרון ברשתות החברתיות. "ככל הידוע לנו, לצערנו, אין עוד פרויקט כזה היום בישראל".

חברי התנועה, המתכנתים מבית התוכנה "דרורסופט" הקימו אתר שיאגד בתוכו את שמותיהם של נפטרות ונפטרי הקורונה במדינת ישראל – כל אחד מהם עולם ומלואו – ומציג את הסיפורים שמאחורי המספרים.

בתחילת המגפה פרסם משרד הבריאות את שמות הנפטרים. עם הזמן ולאור קצב האירועים המסחרר במדינת ישראל קצת הפסקנו "להתעכב" על כל אדם שנפטר. האתר הוקם מתוך הצורך העז לכבד את הנפטרים ובני משפחותיהם ולאפשר לישראלים לשתף ולהשתתף בזיכרון,הוא מאפשר לנו לזכור שלכל אדם יש שם וסיפור חיים וביחד אנחנו רקמה אנושית אחת.

דוגמא מסיפורי החיים שבאתר. כולנו רקמה אנושית אחת

"חיי אדם הם הדבר הכי יקר שיש, ולפעמים המספרים המבהילים האלה, של עוד ועוד אנשים שמאבדים את חייהם, יכולים להשכיח מאיתנו את השמות והסיפורים של האנשים האלה", מספר עמית יזרעאלי, חבר התנועה וממתכנתי האתר. "אנחנו חלק מתנועה שחרטה על דגלה את ערך חייו של כל אדם, ומתוך הערכים האלה הקמנו את האתר. אנחנו נמצאים בתקופה היסטורית שאנחנו מקווים שתסתיים בקרוב, והמעט שאנחנו יכולים לעשות הוא לתת את הכבוד לאותם האנשים, שאנחנו מכירים מאתרי החדשות בעיקר בתור מספרים".

האתר מכיל, נכון להיום, שמות וסיפורים של מעט אנשים, ואנו מצפים לאסוף עוד ועוד נתונים. ניתן להוסיף את שמות הקרובים שהלכו לעולמם בעקבות הנגיף. לאחר אימות של הפרטים עולים הסיפורים לאתר. הסיפורים מגיעים אלינו מכלי התקשורת, מבני משפחה ומכרים שמעלים ויש כאלה שאנו פונים אליהם באופן יזום. כבר עכשיו הרבה אנשים התרגשו מאוד למראה הסיפורים של משפחתם והאתר משמש גם כמקרו מידע. את הסיפור ניתן לשתף גם ברשתות החברתיות.

מאז פרצה המגיפה, מספר המתים הולך וגדל והם עלולים להישאר רק בגדר מספר. אנשים ללא שם או שם משפחה ללא כתובת וללא זיכרון ראוי למי שהיו. לכבודם הקמנו יד זיכרון זו אנו מזמינים בני משפחה, חברים וקרובים לשתף אותנו בסיפורים של האנשים היקרים לליבם וליצור ביחד אתר זיכרון מכבד. https://izkor-covid19.co.il/

סגור לתגובות.