לוגו דרור ישראל - לבן
לוגו אדום רוג'ום - ללמוד, להפגש, לשנות

רוג'ום

רשת קהילות רוג'ום מבית תנועת דרור ישראל, נולדה מתוך הרגשה של צורך עמוק ומשותף לצעירים וצעירות מכלל רחבי הארץ ביצירה של דרכים חדשות. הדור שלנו– בני 20-35 , דור ה-y-z בישראל נולד לתוך מציאות כלכלית חברתית של חוסר ביטחון בשוק העבודה, היעדר מסגרות חברתיות ושינויים מבניים גדולים ומהירים אשר מותירים הרבה מהמסרים של הדורות הקודמים לא רלוונטים עבורנו.

ביקשנו לבנות מרחבים הולכים וגדלים לעיצוב עצמי של צעירים את חייהם ועתידם. מה שהתחיל כסמינר קטן אשר המשיך את רוח המחאה ב-2011 הפך להיות רשת קהילות צעירים המציעה מגוון של אפשרויות השתתפות ביצירה חברתית דמוקרטית גדולת מימדים דרך אורח חיים קהילתי, אירועים ארציים, יוזמות ופרוייקטים חברתיים, סמינרי תוכן והנהגה מקומית.

מה אנחנו עושים

במה לצעירים וצעירות מרחבי הארץ ללמידה ויצירה חברתית. רוג'ום היא מסגרת ללמידה מסוג אחר, להיכרות עם צעירים אחרים שרוצים לשנות לטובה את סביבתם, מפגש אנושי ויצירה משמעותית. אנחנו רוצים ליצור לעצמנו ולצעירים וצעירות נוספים חוויה של חיפוש וגילוי מתוך מפגש. רשת הקהילות שלנו מורכבת מקבוצות מקומיות שנפגשות לתוכן, סמינרים, טיולים, אירועים, ועוד.

החזון שלנו הוא ליצור קהילות רשת של צעירים בכל הארץ. קהילות גדולות וחיות שבנויות משלל יוזמות, אירועים, קבוצות וקהילות קטנות יותר שמחוברות בינהן בשפה ובתוכן משותפים, כך שכל אחד ואחת יוכלו להרגיש בבית וגם חלק ממשהו גדול יותר. הקהילות מחוברות ברשת ארצית המעניקה כלים וליווי בניהול והובלת הקהילות והפרוייקטים ומציעה כר רחב למפגש בין הקהילות, החברות והחברים מרחבי הארץ באירועים ארציים במהלך השנה. בכך יוצרת רוג'ום רישות מקומי וארצי של מרחבים מעודדי שינוי לצעירות וצעירים המבוססים על קוד בלתי פורמלי המזמין את המשתתפים בתכנית להיות מובילים ומנהיגים בסביבת המגורים, לימודים והעבודה שלהם.