לוגו דרור ישראל עם רקע שקוף
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יוצרים קהילה

נקודה
שרטוט אדום וכחול

החברה האנושית בת זמננו צמאה לקשרי קהילה, לשייכות, לשורשים. ילדים, צעירים ומבוגרים כאחד חולמים לבנות חיים בהם הם אינם בודדים, חיים בהם אדם לאדם- אדם.

ארץ ישראל היא קרקע פורייה ליצירת חיים קהילתיים בעלי משמעות.

קהילת מחנכים, קהילת צעירים, קהילת תושבים, קהילת מתנדבים- קהילות מגוונות אשר פועלות כחלק מהמרחב התנועתי לחיזוק החוסן האישי והחברתי.

'משתפים יותר – יש יותר' היא אינה רק סיסמא, היא דרך חיים של קהילות חזקות בהן האנשים, הידע, המשאבים- הם כוח להעצמת היחיד והקהילה גם יחד.

קיבוצי המחנכים של דרור ישראל הם המקום ממנו אנחנו יוצאים לפעולה. בשכונה בדרום העיר, על גבעה בגליל, בערים המעורבות – החברים בקיבוצי המחנכים מזהים יחד עם הקהילה בה חיים את הצרכים והאתגרים החינוכיים הייחודיים ומפתחים מגוון רחב של מיזמים לכלל האוכלוסיות למאות אלפי ילדים, בני נוער, צעירים ומבוגרים.

מרחב | קבוצות וקהילות צעירים

קבוצות רוח הן מרחב ללמידה ויצירה חברתית שנועדו לבוגרי התנועה שמחפשים את המרחב המשותף של קבוצה, הדרכה, למידה והגשמה לאחר החיים במסגרות התנועה. מקום להיות שוב חלק מהתנועה בדרך שלך. תהליך הנפרש לארבעה סופ"שים מלאים בתוכן מרתק, חוויות למידה ומשחק, פעולות וערבי תרבות ובניהם ניפגש לערבי קבוצה, טיולים ואירועים משותפים. 

רוג׳ום היא רשת קהילות צעירים ארצית מבית דרור ישראל, המחברת בין קבוצות של בני 20-35 דרך מגוון אופני למידה, חוויה ומפגש מקומי וארצי. התוכנית מהווה פלטפורמה משמעותית למפגש לצעירים בחברה הישראלית שבמרכזה השיח על השאלות של חיינו כאן…

תכניות מקומיות

תוכנית ארצית של הפגשת קבוצות זקנים, אשר פותחה בשותפות של התנועות החברות במועצת הקבוצות והקהילות בישראל.

קבוצות יוצרות שכונה הוקמה במטרה לפתח רשתות פעילים מקומיות, המחברות תושבים מכל הקהילות המרכיבות את המרקם השכונתי

מיזמים חברתיים קהילתיים בערים שונות ברחבי הארץ בתחום האמנות, המוסיקה, הצרכנות ועוד…