לוגו דרור ישראל עם רקע שקוף
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קואליציות ושותפויות

נקודה
לוגו ההסתדרות - הבית של העובדים בישראל - רקע שקוף

הסתדרות העובדים הכללית החדשה

תנועת דרור ישראל והסתדרות העובדים הכללית החדשה פועלות בשותפות הדוקה לקידום מעמדם של העובדות והעובדים בישראל וליצירה של חברה שוויונית.
אחת המטרות המשותפות היא הקמת התאגדויות אנושיות: וועדי עובדים במקומות העבודה, קיבוצים וקבוצות ברחבי הארץ ופעולה קושרת בקהילה.
חברי דרור ישראל היו שותפים להקמת האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות שהגדיל באופן משמעותי את מספר העובדים המאוגדים בישראל. האגף פרץ דרך להקמת התאגדויות חדשות ולא שגרתיות, כגון איגוד עובדי ההייטק והסלולר, ענפים שלא היו מאוגדים קודם לכן. 

לוגו אסיפה ישראלית
לוגו זוכרים את הרצח - נאבקים על הדמוקרטיה

זוכרים את הרצח
נאבקים על הדמוקרטיה

קואליציית "זוכרים את הרצח – נאבקים על הדמוקרטיה" מובלת על ידי תנועות הנוער הציוניות בישראל ומהווה חיבור יוצא דופן של שמאל וימין, דתיים וחילוניים, יהודים, ערבים ודרוזים. הקואליציה קמה במטרה להפוך את זיכרון רצח ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל לתמרור אזהרה עבור החברה הישראלית כולה, ולנקודת ציון שנתית לחשבון נפש קולקטיבי לגבי אחריותנו כחברה לשמירה על ערכי הדמוקרטיה. הקואליציה מובילה את כינוסה השנתי של 'האסיפה הישראלית' המתקיימת ברחבי הארץ.

לוגו מקו"ם - מועצת הקבוצות והקהילות המשימתיות בישראל

מקו"ם - מועצת הקבוצות והקהילות המשימתיות בישראל

המועצה הוקמה בשנת 2012 מתוך החלטה לשלב ידיים לטובת 'תיקון עולם' בחברה הישראלית.
כיום ישנם כ- 17 אלף חברים וחברות שחיים ב-250 קבוצות וקהילות משמיתיות מ- 15 תנועות ורשתות המאוגדים במועצה אחת.
מקו"ם שמה לעצמה כמטרה לחזק את המרקם החברתי במדינת ישראל באמצעות הקמת, הפעלת ופיתוח תנועות, ארגונים ורשתות של קהילות וקבוצות משימתיות בכל רחבי הארץ, בדגש על הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית.
המועצה מובילה פרויקטים חינוכיים משותפים.

פורום רום לוגו שקוף

פורום רום - מחנכים לזיכרון השואה והגבורה

פורום של מרכזי הדרכה ומדריכים לקידום מטרות חינוכיות הנוגעות לזיכרון והנצחת השואה והגבורה דרך פעולות חינוכיות. הפורום פעל להשבתם של מסעות זיכרון השואה בפולין אל מול הגורמים המדיניים והדיפלומטיים, תוך השפעה על קבלת ההחלטות של מובילי המדיניות בנושא.
המאבק נחל הצלחה והוחלט כי המסעות ישובו להתקיים.

לוגו החלוצה - הסתדרות קיבוצי המחנכים

הסתדרות החלוצה

'הסתדרות החלוצה' היא עמותה אשר הוקמה ב-2010 והיא מאגדת בתוכה את תנועות הבוגרים, ובבסיסה הסכמה משותפת לפעולה: העמקת ערכי הדמוקרטיה ובכלל זה העקרונות הקבועים במגילת העצמאות ושלטון החוק ליצירת חברה צודקת שוויונית וסולידרית לכל אזרחי המדינה ללא הבדל דת, גזע, מין ו/או נטייה מינית ברוח חזונו של בנימין זאב הרצל.
העמותה מהווה מוסד גג לתנועות המחנכים השיתופיות בישראל החברות בעמותה ונותנת סיוע, ייעוץ, תאום, ייצוג וטיפול בעניינים המשותפים של התנועות החברות בה.