לוגו דרור ישראל - לבן
לוגו דרור מטעים חינוכיים

דרור מטעים חינוכיים

בימים בהם החקלאות הישראלית מאוימת מכל כיוון- משבר האקלים, פתיחת השוק לייבוא ופערי התיווך של הרשתות הגדולות, הפשיעה החקלאית ומשבר המשילות ועוד אתגרים מבית ומחוץ- אנו מאמינים כי מוקדם להספיד אותה, ויש להעלות את קרנה כגורם מרכזי בקיום מדינת ישראל ובחיזוק חוסנה החברתי של ישראל. החל מבטחון המזון, דרך הגשמת הציונות, שמירה על הגבולות ועד היותה עבודה מבריאה לגוף ולנפש.

 

התוכנית המופעלות בדרור מטעים חינוכיים מנגישות את עולם החקלאות למאות בני נוער וצעירים ומלמדות אהבת אדם, ציונות וחברות, או כמו שאומרים אצלנו- ללמוד לאהוב לעבוד.

 

כיום מרבית העבודה העונתית במטע מתקיימת על ידי פעילות חינוכית של קבוצות, בתי ספר, פנימיות, מכינות, תנועות נוער, סטודנטים וקבוצות של נוער חו"ל.

מעבר לפעילות אשר במטעי קיבוץ רביד התנועתי, מתקיימת פעילות חקלאית-חינוכית במגוון רחב של התנסויות הפונות לילדים, בני נוער, צעירים ומבוגרים בגליל, בגולן ובבקעת הירדן.


התוכנית מהווה כתובת לקבוצות ולגופים חינוכיים המעוניינים בפעילות התנדבותית-חקלאית-ערכית, כמו כן, נותנת מענה לחקלאים המבקשים לעבד את שטחם עם קבוצות מתנדבים, ומעוניינים בפעולה בעלת ערך מוסף, כמו מימוש ערכי הציונות וחינוך הדור הצעיר לאהבת הארץ דרך עבודת האדמה. שילובם של מתנדבים מפילוחי אוכלוסייה שונים בישראל מאפשר סיוע לחקלאים שונים בעיבוד השטחים אשר בבעלותם- מניעת נטישתם או מכירתם, והן הטמעת ערכים, כגון ציונות, אהבת הארץ, שיתוף וערך העבודה, בקרב ציבור המתנדבים.

כל הג'אז הזה מנוהל על ידי חבורה מסורה של חקלאים-מחנכים שנפגשים כל בוקר לפני הנץ החמה ויוצאים כל בוקר לעבודה החקלאית כמו גם למפגש החינוכי.

רצינו להוכיח שמטע חינוכי- חברתי יכול להיות משגשג וצומח. וכי חקלאות וחינוך, שתי משימות לאומיות רבות ערך, יכולות להשתלב יחדיו.

דרור מטעים חינוכיים

מתנדבים בשנה
0
משקים
0
סוגי גידולים
0
טון מנגו במטעי רביד
0
פס לבן

כתבות בנושא

פס לבן