לוגו דרור ישראל עם רקע שקוף
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
יוצרים קהילה, קיבוצי המחנכים

מעולה לעולה כוחנו עולה!

29 באוקטובר 2017
נקודה

מעשה העלייה הוא מעשה מיוחד.

בעצם, ללא עלייה לא הייתה קמה מדינה יהודית בארץ ישראל.

יום העלייה, שמצוין השנה בפעם השניה, נועד להכרה בחשיבות של העלייה לארץ ישראל כבסיס לקיומה של מדינת ישראל, להתפתחותה ולעיצובה כחברה רב תרבותית, הוא נועד לתרום להטמעה בקרב הציבור של ערכה וחשיבותה של העלייה לחיזוקו של עם ישראל ולביסוסה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית (מתוך מטרות חוק העלייה, התשע"ו)

עלייה במבצע "על כנפי נשרים"

זהו דבר כלל לא מובן מאליו, שאנשים בוחרים לעזוב את כל המוכר להם ולעלות לישראל. אלפי סיפורי עלייה סופרו, אלפי שירים נכתבו.

בריאה גריי, עלתה לארץ עם הקבוצה שלה מ"הבונים דרור צפון אמריקה" לפני 6 שנים ולפני שלוש שנים הם הצטרפו לדרור ישראל. כיום היא מתגוררת בעכו ומדריכה בתיאטרון הנוער העובד והלומד.

בריאה ביום עלייתה עם חבריה מהבונים דרור

את יום העלייה ציינה יחד עם חבריה בארוחה חגיגית והקריאה דברים מרגשים:

״ויאמר ה׳ אל-אברם לך-לך מארצך וממולדתך ומבית אביך אל-הארץ אשר אראך. ואעשך לגוי גדול, ואברכך, ואגדלה שמך, והיה ברכה.״

יש הרבה דברים שאני יכולה להגיד על עלייה שיקדש את יום העלייה. אבל רציתי לשתף קצת ממה שאני למדתי משני הפסוקים הראשונים בפרשת לך-לך, פרשת השבוע והסיבה שחוגגים את יום העלייה בז׳ בחשוון.  

לך-לך הוא הסיפור הראשון של עלייה לארץ- אלוהים אמר לאברם לצאת מהבית שלו ושל משפחתו להגיע לארץ שהוא עוד לא מכיר.

אני יכולה להזדהות עם זה. שלא כמו אברהם, אני הייתי בישראל כבר כמה פעמים לפני שעליתי, אבל זה לא אומר שידעתי איך נראים החיים פה. כמו אברהם, הייתי צריכה להאמין במשהו יותר גדול מעצמי בלבד – אלוהים אמר, ״ואעשך לגוי גדול״,  – לעלות זה לא רק לעזוב את הכל שידוע כדי להגיע למקום חדש ובטוח – לעלות זה להפוך להיות חלק מעם. לבנות את העם ולהיות בברית עם העם. 

רש״י אמר שיש סיבה שכתוב ״לך-לך״,  ולא סתם ״לך״ כמו ציווי רגיל. כי לעלות לארץ זה לא סתם ללכת למדינה אחרת. זה ללכת אליך, ללכת בשבילך, ״אל הסיפוק שלך״. ללכת בשבילי, להגשים, לעלות, זה להיות – עצמי – יותר שלמה. 

אני חושבת שזה מאוד משמעותי. אני עליתי כי אני מאמינה בבני אדם ואני מאמינה שאני חלק מעם גדול ואדיר: העם היהודי – ואני רוצה לשים את עצמי במרכזו, בארץ ישראל, לבנות את העם ולבנות את עצמינו. 

ביום העלייה השני בארץ, אני רוצה לאחל לכולם שאנחנו נעלה להיות חלק מעם היהודי ועם ישראל – ביחד, בשבילנו ביחד. לטוב ולרע – אבל בעיקר לטובתינו.

בריאה עם חברים בנתב"ג, פוגשת עולים חדשים

עלו והגשימו

לקריאה נוספת על פעילות עם עולים בדרור ישראל

אולפני דרור

 

קו כחול

כתבות נוספות