זה הזמן שלנו

"העולם שייך לצעירים"
"את דווקא לא נראית זקנה"
"אתם את שלכם כבר עשיתם"

המשפטים האלה מתארים את תופעת הגילנות (אפליה על רקע גיל) הקיימת במרחבים האישיים והציבוריים. קבוצת אזרחים וותיקים עירונית החליטה לעשות מעשה ולהתמודד עם תופעה זו ולהביא לקדמת הבמה את פניהם השונות והמגוונות של זקני העיר דרך תערוכה של תמונות וסרטונים המוצגת בימים אלה בשדרת הדקלים אשר בגן העיר ובאופן מקוון.

הדרכה בתערוכה

קבוצת חיבורים – רמב"ם, מורכבת מאזרחים וותיקים בגילאי 63-86 מרקעים שונים ומגוונים.  הקבוצה נפגשת פעם בשבוע והיא פועלת בתכנית פרח לניצול במנהל לשילוב חברתי בשותפות קיבוץ המחנכים העירוני דרור ישראל ודרור בתי חינוך.

לאה ליכטנייר חברה בקבוצה מספרת על פעילות הקבוצה "בחצי השנה האחרונה שוחחנו על זקנה וזקנים בחברה, כיצד החברה מתייחסת למבוגרים, מהם הפוטנציאלים הגלומים בגיל זה ומקומם הייחודי של האזרחים הוותיקים בחברה. בייחוד בתקופת משבר הקורונה בה ניכר שאנשים מבוגרים נפגעו יותר מהשאר בשל הבידוד החברתי שנכפה על כולנו ומעצים את תופעת הבדידות שרווחת כבר כיום בקרב זקנים רבים בחברה.

משה גלר חבר בקבוצה מוסיף "החלטנו להביא נושא זה לקדמת הבמה, ולהראות את עולמם העשיר והמגוון של חברי הקבוצה שמביאים עמם הרבה ניסיון, חכמת חיים ועשייה. הרעיון, אותו לשמחתי הרבה הצלחנו לממש, היה ליצור תערוכת תמונות וסרטונים המציגה את מקומנו בחברה דרך העיניים שלנו ומציגה אותנו  – בהתנדבות, בעשייה, ביצירה ועם המשפחה."


חגי כץ, חבר בקיבוץ המחנכים – דרור ישראל ורכז בתכנית פרח לניצול מדריך הקבוצה משתף:
"תהליך העבודה על התערוכה היה מרתק ומשמעותי ופתח לא מעט מחשבות וחוויות אינטימיות שרבים מחברות וחברי הקבוצה בחרו לשתף בהם. את השיח הבין דורי הזה שנרקם החלטנו להוציא החוצה ולהזמין קבוצות מכל הגילאים להשתתף בתערוכה. ועצם זה שעשרות צעירים ובני נוער באים להשתתף בתערוכה שחברי הקבוצה, אזרחים וותיקים, יצרו ומדריכים אותה זה כבר מבחינתו מעביר מסר יפה וחשוב".

תערוכת "זה הזמן שלנו" תהיה מוצגת בשבועות הקרובים בגן העיר ובאופן מקוון בזום
לתיאום הדרכות  – מיכל 054-6734206

סגור לתגובות.