לוגו דרור ישראל עם רקע שקוף
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
נקודה
מקו"ם – מועצת הקבוצות והקהילות המשימתיות בישראל, רשת קהילות דרור לגיל השלישי

רשת קהילות דרור לגיל השלישי באירוע "חברותא"

4 ביוני 2024

לפעמים צריך לראות כדי להאמין, כי רק באירוע חברותא השנתי אפשר לראות שיש לנו כל כך הרבה חניכים וחניכות שמשתתפים בקבוצות שלנו ובונים ביחד קהילה מגוונת וחזקה בכל הארץ!

ביום ראשון ה2/6 הגענו מכל קצוות הארץ לאירוע "חברותא" השנתי של מקו"ם, שהיו בו 1000 איש ואישה, משלל תנועות וארגונים, ובהם הקבוצות שלנו בתנועת דרור ישראל.

מעכו ועד באר שבע הגיעו כל קבוצות ליום טיול גדוש ומעניין בירושלים וסביבתה, לכבוד יום ירושלים. היה לנו מפגש מרגש ומשמעותי.יום מלא שמחה, מוזיקה וריקודים, אהבת העם והארץ!

והנה כמה ממילותיה של דנה סמימיאן, מנהלת תוכנית חברותא במקו"ם ורכזת רשת קהילות דרור לגיל השלישי:

"לפני שנה בדיוק, באירוע חברותא הראשון, עמדתי מולכם ודיברתי על הרצל וחזונו להקמת חברת מופת בארץ ישראל, דיברתי על חלום ומציאות וכמה הם קרובים אחד לשנייה.

השבעה באוקטובר התחולל עלינו כמו סערה, פלש לחיינו ללא התראה מוקדמת, צפינו בחזיונות אימים, שלנפש אין מקום להכיל, חווינו שכול, ושוב פחדנו על קיומנו כיהודים. בתוך המציאות החדשה עמדה החברה הישראלית שוב למבחן, ושם ראינו חברה אזרחית מדהימה, שהצליחה בתוך החושך הגדול למצוא סדקים של אור.

יצאנו כל החברה הישראלית למסע שנכפה עלינו, מסע של כאב ואובדן. במהלך המסע הזה גילינו שוב שלכל אחד ואחת תפקיד בחברה, גם ברגעי משבר אנחנו לוקחים על עצמנו תפקיד, פגשתי אתכם, קבוצות חברותא, ברגעים האלו של חוסן, ואני רוצה לספר לכם כמה סיפורים שמעידים על עוצמתה של חברותא:

סיפור ראשון:

"כשדיברתי איתה בטלפון היא סיפרה לי בהתרגשות שחברות הקבוצה בעשייה בלתי פוסקת, אתמול הן תפרו שקיות קטנות לספרי תהילים שהן רוצות לחלק לחיילים, על השקיות הן כתבו ברכות ורקמו מגן דוד, אח"כ התלבטה מהיכן תביא את הספרים והן ללא היסוס הוציאו מכיסן את שהיה צריך בשביל שהמבצע הקטן הזה יצא לפועל."

סיפור שני:

"את גלינה פגשתי במלון בים המלח השעה הייתה 10 בבוקר והיא כבר הספיקה לכתוב עשרות ברכות ברוסית ובעברית לחיילי צהל, סיפרה לי שהיא משדרות, שאת הטראומה של השבעה באוקטובר היא לא תשכח, אבל פה היא מרגישה שהיא חייבת לעשות משהו כדי לעזור לניצחון במלחמה, העברית שלה הייתה מבולבלת ולמרות הכל הצלחתי להבין אותה לגמרי"

הסיפורים האלו מבטאים מבחינתי את התמצית של חברותא ושל מועצת הקבוצות, התשתית שבה אנחנו בונות קהילות לגיל השלישי, קהילות עצמאיות ויוצרות שבונות יחסים, קהילה וחוסן.

יחסים- מפגשים ושיח, היכרות עם אנשים חדשים, אנשים שאולי הם שונים ממני, שדורשים ממני גם קצת לזוז ולהשתנות, יחסים שבונים קבוצה.

קהילה- שיש בה ערבות הדדית, שאם מישהו במצוקה עוזרים לו, שיש בה מקום גם לכאב וגם לשמחה, שאם נולד למישהי נכד כולן מברכות אותה מכל הלב.

חוסן- היכולת לתת למען האחרים, להתגייס, להביא את הפרספקטיבה, את הראות לרחוק, לתת תקווה."

להתראות בשנה הבאה!

קו כחול

כתבות נוספות