המעורר

לוגו מעורר

מרכז לחינוך בלתי פורמאלי רב-תחומי, אשר שם לו למטרה להציב את חזונה החלוצי של ישראל במרכז השיח הציבורי ולהשיב את רוח העשייה החברתית-ציונית אל החברה הישראלית. 

אנו מאמינים כי באמצעות מפגש חינוכי-ערכי, באווירה פתוחה ובלתי פורמאלית, ניתן להפוך את האמונה באדם ובחברה צודקת ודמוקרטית לאידיאה חיה המפעמת בלב כולנו. 

מרכז ההדרכה "המעורר" קם בשנת 1996 ופועלים בו מאות מדריכות ומדריכים מכל קצוות הארץ. המדריכים במרכז המעורר הינם חברים בתנועת "דרור ישראל"– תנועה חינוכית- חברתית שמטרתה שינוי פני החברה הישראלית בדרך שינוי פני החינוך. 

מסע לפולין - המעורר

מדריכי "המעורר" מקיימים במהלך השנה מפגשים חינוכיים עם עשרות אלפי בני נוער, מורים, מנהלי מערכות חינוך, פרחי הוראה, עובדים, סטודנטים ומשרתי כוחות הביטחון, וזאת תוך עיסוק מעמיק בקשת רחבה של תכנים רעיוניים-ערכיים המרכיבים את הזהות הישראלית – ציונות, צדק חברתי, דמוקרטיה, יהדות, שואה וגבורה, קיום משותף ועוד. 

המעורר

מרכז ההדרכה "המעורר" מקיים את מפגשיו החינוכיים באופן דיאלוגי ובמגוון רחב של אופני פעילות ומתודות חינוכיות: סיורים, סמינרים, הרצאות, טיולים ומסעות בארץ, מסעות לפולין, הצגות חינוכיות, מופעים מוסיקליים והדרכות מוזיאליות. בכל מפגש מותאמים התכנים הרעיוניים למאפייניו וצרכיו הייחודיים של המוסד החינוכי עימו מתקיים המפגש.

ברנר - זכות הזעקה דרור לנפש

"כי לעוררך אני בא אחי, לעוררך לאמר: שאל בן אדם, לנתיבות עולם. שאל אי הדרך, אי? לעוררך ולהעלות את מחשבתך אני בא, להעלותה ולהרחיבה ולחזקה למען לא תאבד בחיפושיה הקשים."

יוסף חיים ברנר, "המעורר", 1906

סגור לתגובות.