נפרדים מאלה

"כי סערת עלי
לנצח אנגנך

טוב שאת ליבנו עוד ידך לוכדת,
אל תרחמיהו בעויפו לרוץ,
אל תניחי לו שיאפיל כחדר
בלי הכוכבים שנשארו בחוץ".
(פגישה לאין קץ/ נתן אלתרמן)

 

אלה שלנו

אלה ליפצר, חברת התאגדות ש"ד כנרת, נולדה ב10/9/1989 בקיבוץ כפר רופין.
בת לחווה ומנחם ואחות לאילת, גיא וניר.
אלה נפטרה אתמול ביום חמישי ה 7/11/2019 ט' במר חשוון תש"ף.
אלה חלתה במחלת הסרטן שהתגלתה בגופה לפני כארבעה חודשים.

אלה נולדה בקיבוץ כפר רופין והצטרפה לתנועה בילדותה. בכיתה י"א בחרה להקים עם חבריה וחברותיה את גרעין "שועט" יחד יצאו לחוות ההכשרה בגדרה.
אלה הייתה קומונרית בגן יבנה ובסיום חוות ההכשרה התגייסה לנח"ל ושירתה בקרקל.
בפרק המשימה הדריכה בקן טבריה ובבית הספר אורט בשכונת מורדות, לאחר הצבא ריכזה במשך שנתיים את פעילות התנועה במועצה האזורית גליל עליון. לאחר מכן הדריכה במועצה אזורית עמק הירדן ובקיבוץ אשדות יעקב.

לפני שמונה שנים עברה אלה להתגורר ברביד עם חבריה וחברותיה לגרעין "שועל", לאלה היה חלק משמעותי ברקמה החברתית של מרחב צפון בהתאגדות ש"ד כנרת. יכולתה הייחודית להיות רגישה לחברים ולחברות ובאותה העת לדעת לכעוס על רגעים ומצבים של חוסר רגישות האחד כלפי השנייה היוו חלק חשוב ומיוחד בבניית המרחב.
אלה בחרה להצטרף אל "החלוץ" ואימנה קבוצות ילדים ונוער בעכו, בנשר ובתיכון החברתי בקרית אתא. בשנים האחרונות הדריכה בבית השכונתי בשכונה ד' בטבריה, והיה לה תפקיד מוביל בהקמת קהילת הצעירים "תוצרת הארץ" בטבריה.

בתקופת האשפוז נשאלה מה הדבר שהייתה רוצה לעשות במיוחד, אז ביקשה לערוך הפנינג לסוף הקיץ ולחזור לפגוש את חניכיה והמשפחות בשכונה. משימתה בטבריה הייתה תו היכר לדמותה, בחיוכה המאיר ועיניה היפות חיבקה את חניכיה ונתנה להם מקום אמיתי של חום ותמיכה.

בחודשים האחרונים לחייה, אלה לימדה אותנו פרק חשוב על אומץ ונחישות, על ענווה ואהבת החיים והעניקה לכולנו מתנה גדולה שתלווה את כל סובביה לתמיד.

נזכור את אלה לעד, היא תלווה אותנו בהמשך חיינו.
נמשיך לחיות לחנך לחייך ולשמוח כפי שאלה ביקשה מכולנו בדבריה האחרונים.

"עלה והגשם"

***

צפו בסרטון מרגש שהכין בן אומנסקי

 

סגור לתגובות.