יום הבנ"ה

היום הבינלאומי נגד הומופוביה (הבנ"ה) מצוין ברחבי העולם ב 17 במאי. תאריך זה מציין את היום בו הוצאה ההומוסקסואליות מרשימת מחלות הנפש של ארגון הבריאות העולמי בשנת 1990. ביום זה נעשות ע"י ארגונים שונים ותנועות נוער פעולות הסברה ציבוריות וחינוכיות במסגרות שונות על מנת להגביר את המודעות לקיומן של גילויי האלימות כנגד חברי וחברות הקהילה הלהט"בית (לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים/ות וביסקסואלים) ולפתח את ההיכרות, ההכרה והסובלנות כלפי שונות וחורגות מגדרית ומינית בחברה.

צילום - פייסבוק גאווה גלילית בכרמיאל

צילום – פייסבוק גאווה גלילית בכרמיאל

בישראל, לצד הכרה חלקית בשונויות אלו ברחבי החברה, אנו עדים לגילויים אלימים ואכזריים של הומופוביה ושנאת האחר. רק בקיץ הקודם נרצחה שירה בנקי ז"ל במהלך מצעד הגאווה בירושלים ובשנת 2009 נרצחו ניר כץ ז"ל וליז טרובישי ז"ל במהלך שהותם ב"בר נוער" – מועדון לנוער גאה בתל אביב. פשע מחריד שעד היום לא הובא אדם לתת את הדין עליו. רוב מקרי ההומופוביה והשנאה אינם מגיעים לחדשות והאווירה במרחב הציבורי – ברחוב, בבתי-הספר, בתחבורה הציבורית, במקומות העבודה, בצה"ל וכו' – מלאה באלימות, קטנה וגדולה, לחשושים וצחקוקים חוברים לתקיפות וחרמות. באווירה הציבורית הנוכחית אף יש מנהיגי ציבורים שונים וחברי כנסת המתגאים בהיותם הומופובים.

 

תנועתנו דרור ישראל, אשר חרטה על דגלה את הציווי היהודי העמוק "ואהבת לרעך כמוך" , ואת הבחירה להיאבק על קיומה של חברה ששוויון ערך האדם באשר הוא אדם במרכזה, פועלת ביום זה במגוון אופנים במרחב הציבורי על מנת להגביר את המודעות לגילויי ההומופוביה והשנאה. בין היתר מועברים מערכי שיעור למחנכים ומחנכות בבתי הספר בכל רחבי הארץ, מתקיימות פעולות חינוכיות לחניכות וחניכי תנועת הנוער העובד והלומד, נערכים ימים מרוכזים בהם נפגשים תלמידי ותלמידות בתי הספר עם להט"בי/ית ועם סיפורם האישי, מתקיימים ימי למידה בנושא של החברות והחברים הבוגרים בדרור ישראל ועוד…

צילום - פייסבוק גאווה גלילית בכרמיאל2

צילום – פייסבוק גאווה גלילית בכרמיאל

מאבקנו בהומופוביה ובגילויי השנאה והאלימות האלו, והבחירה לחנך להכרה בשוני של כל אדם, עומדים ביסוד בחירתנו כתנועה ליצור חברה ישראלית שוויונית, מגוונת, צודקת, סובלנית ופתוחה לכל בני האדם ללא הבדלי דת, גזע, מין, מגדר והעדפה מינית.

סגור לתגובות.