השבוע שהיה

השבוע היה גדוש בפעילות, הנה שלושה דברים שחשבנו ששווה שתכירו

ההצגה "גבורה", שביתת הנערות שהביאה להקמת הנוער העובד (יום שלישי, רחובות)

סיפורן של קבוצת נערות , אשר מחליטות לעמוד מול בעל מפעל הגפרורים "גבורה", בו הן עובדות,  ולצאת למאבק על זכויותיהן.

הקשרים האמיצים אשר נרקמים בין הנערות, בעזרתם של מדריכי הנוער העובד,  התנועה שזה עתה הוקמה, יהוו כוח מניע למאבקם של כלל בני הנוער בארץ ישראל להקמתה של הסתדרות בני נוער עובדים.

לצד הסיפור ההיסטורי המרגש שמגוללת הצגה זו , הקהל נפגש עם שאלות אקטואליות ורלוונטיות לחיינו גם.

סיפורה של קבוצה זו הוא חלק מסיפורה האמיתי של הקמת תנועת הנוער העובד והלומד, אשר בשנת 1924 בצעד הסטורי איגדה עשרות בני נוער להסתדרות אחת, בת להסתדרות העובדים הכללית בארץ ישראל. מאז ועד היום השביתה, נאבקת התנועה לזכויות העובדים בכלל, ובני הנוער בפרט.

 ההצגה גבורה הינה הצגה מקורית שנכתבה ע"י חברות התנועה – דפנה בר שילון ורותם גינת, ומוצגת ע"י חניכי תאטרון הנוער העובד והלומד – כולם חברים בשכבה הבוגרת מכל רחבי הארץ

ההצגה "גבורה"- שביתת הנערות שהובילה להקמת הנוער העובד

ביקור הנהגת ההסתדרות ב"משכן ברנר וחבריו" – מרכז התנועה (יום שלישי)

את הישיבה הראשונה של הנהגת ההסתדרות מאז נכנס היו"ר החדש, מר ארנון בר דוד לתפקידו, קיימו בבניין ההיסטורי ברח' קיבוץ גלויות בתל אביב, שבו נמצאים המשרדים של רבים ממפעלינו החינוכיים. דרור ישראל והנוער העובד והלומד קשורות בקשר היסטורי עם ההסתדרות, שמתחדש ויוצר עצמו בכל יום מחדש. מנהיגי ההסתדרות זכו להכיר רק טעימה מעשרות מפעלינו החינוכיים והאחרים, והכירו דברים שאפילו הם לא ידעו על התנועה, אבל זה בסדר, לא נעלבנו 😉

אתמול ביקרה הנהגת ההסתדרות בתנועתנו וקיימה את הישיבה הראשונה שלה מאז נכנס היו"ר החדש, מר ארנון בר-דוד לתפקידו, בבניין ההיסטורי ברח' קיבוץ גלויות בתל אביב, שבו נמצאים המשרדים של רבים ממפעלינו החינוכיים.

ביקור הנהגת ההסתדרות ב"משכן ברנר וחבריו"- מרכז התנועה

קהילת רוג'ום בפולין, הקבוצה הראשונה שבה לארץ

לפני כמה חודשים , במסגרת שיחות בעל פרוייקטים אפשריים בתכנית רוג'ום – רשת קהילות הצעירים מבית דרור ישראל, עלה רעיון – ליצור מסע לפולין המיועד לני ובנות 20-35 שיעסוק בצורה בוגרת בשאלות הזהות, הבחירה לחיות בארץ, ההיסטוירה והמוסר שלנו כבני אדם. הרעיון היה ליצור מסע השתתפותי בו החברות והחברים לוקחים חלק בעיצובו שמתקיים בקוד דיאלוגי של למידה ושיחה. השבוע חזרה המשלחת הראשונה של התכנית וסיפרה על חוויה קבוצתית חד פעמית של למידת עומק, חיבור, קבוצתיות ודרך משותפת. המסע היה הראשון אבל בהחלט זוהי רק ההתחלה. הבנו שיש צעירים ומבוגרים רבים שמחפשים הזדמנות לצאת למסע כזה ועכשיו, תודות לקבוצה שסללה את הדרך – יש איך. רוצים להצטרף? יש לכם חברים שזה בול בשבילם?

קהילת רוג'ום במסע לפולין

קהילת רוג'ום במסע לפולין

סגור לתגובות.